Kecskeméti kórház - rant? (felkavaró részleteket tartalmaz)
Az utóbbi időben központi téma lett az egészségügy, így most én is szeretnék róla beszélni, egész konkrétan a kecskeméti kórházról.
Első körben kezdjük is az alapvető, betegek számára is látható problémákkal.
-Ahogy más kórházakban, itt sem ismerik a légkondit, bár konkrét adatokat nem tudok mondani.
-Ha valaki besétál az utcáról, hogy valami baja van, akkor 1-2 órát kell többnyire arra, hogy egyáltalán ránézzen egy orvos. Konkrét példának az egyik közeli ismerősömet hoznám, aki vakbélgyulladás gyanúval ment be a kórházba. 1,5 óra várakozás után elküldték egy másik részlegre, ahol újabb 1,5 óra várakozás után végre megvizsgálta egy orvos. Szerencsére más problémája volt, mivel ha vakbélgyulladása van, akkor az a 3 óra komoly egészségügyi károsodást okozhatott volna.
-Több osztályt megszüntettek, így ha valakinek ezen téren van problémája, akkor annak magán úton kell megoldania.
-Szívesen mesélnék még a higiénia körülményekről, de nincs kedvem órákig sorolni a problémákat. Úgyhogy csak nagy vonalakban annyit, hogy tudok olyan esetről, ahol a betegeknek kellett egymás után takarítaniuk, pl az ágytálakat.
Most pedig szeretnék 2 konkrét történetet elmesélni.
-A szomszédunk édesapjáról kiderült, hogy előrehaladott állapotú rákja van. Nem sokkal később be is került a kórházba. Egyértelmű volt, hogy nincs sok ideje, 1, maximum 2 hetet jósoltak neki. Azonban még az egy hét lejárta előtt elhunyt. A család nyilván le volt sújtva, de elfogadták. Nem sokkal később azonban elvégezték a boncolást, ahol kiderült, hogy a halál oka nem a rák volt. Az utolsó napokban ugyanis a beteg nem tudott étkezni, ezért egy csövet vezettek le a gyomrába, és azon keresztül táplálták. Na ezt a csövet sikeresen levezették, csak épp nem a gyomrába, hanem a tüdejébe. A család végül úgy döntött nem perel.
-A nagymamám nyugdíjas orvos, bár még mindig praktizál maszekban. Az egyik nap elkezdett fájni a feje, valamint szédülni kezdett. Ki is hívta a mentőket, kapott gyógyszert, amitől jobban is lett, így végül nem vitték be. Másnap délelőtt megint elkezdett szédülni, megint kihívta a mentőket, most már bevitték. Megvizsgálták, kiderült, hogy alacsony a pulzusa, így bent tartották. Másnap megint megvizsgálták, kiderült, hogy egy elég komoly szívritmuszavara van. Az orvos azt mondta, hogy maradjon még bent két napot. Amikor az idő letelt, az orvos közölte vele, hogy távozzon, de mivel a szívritmuszavar nem jött rendbe, azt mondta, hogy marad. Megengedték. Másnap egy ismerőse ügyelt. Ő is megvizsgálta, és megállapította, hogy egy pacemaker fog kelleni. Sajnálatos módon Kecskeméten ilyet nem csinálnak, ezért Kalocsára kellett mennie, ahol egy nappal később be is ültették. Jelenleg jól van, él és virul.
Mindez csak a jéghegy csúcsa, de úgy vélem, azért elég jól mutatja a helyi viszonyokat.